صفحه اصلی ایران سرویس ماشین » فروش لوازم لودر هپکو | نمایندگی قطعات لودر هپکو
لوازم لودر هپکو - لوازم یدکی لودر هپکو

فروش لوازم لودر هپکو | نمایندگی قطعات لودر هپکو

در این مطلب به جزئیات مربوط به لوازم لودر هپکو ، شرکت تولید کننده آن و قطعات تشکیل دهنده آن می پردازیم.

لوازم لودر هپکو – لوازم یدکی لودر هپکو

لودر ها، از دسته ماشین آلاتی هستند که می توان گفت در اغلب پروژه های عمرانی مانند راه سازی و هم چنین پروژه های ساختمانی در ابعاد متنوع و وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. همین کاربرد وسیع آن باعث شده که آشنایی با این نوع از ماشین آلات و لوازم یدکی آن ضروری یابد. یکی از بهترین برند ها و مارک های لودر ها، لودر های هپکو می باشند که به دلیل کیفیت خوب آن مورد استقبال خوبی قرار گرفته اند.

در این مقاله قصد داریم تا حدودی شما را با لوازم یدکی لودر هپکو آشنا کنیم، پس در ادامه برای شناخت این لوازم لودر هپکو، با ما همراه باشید.

لوازم لودر هپکو - لوازم یدکی لودر هپکو

لودر چیست؟

به تراکتوری که در قسمت جلویی خود به قسمتی جامی شکل مجهز باشد، لودر و یا هم چنین تراکتور جامدار می گویند. معنی لغوی این کلمه به زبان انگلیسی به معنای حمل کننده می باشد. لودر ها با توجه به برخی از ویژگی ها به سه دسته تقسیم بندی می شوند که آن ها عبارتند از موارد زیر:

 • لودرهای چرخ زنجیری
 • لودرهای چرخ لاستیکی
 • بکهولودر

در ادامه قصد داریم به لوازم لودر هپکو بپردازیم.

 

پیشنهاد ما به شما : جدیدترین بیل مکانیکی دوسان

لوازم یدکی لودر هپکو

با توجه به تنوع بسیار بالای قطعات لودر هپکو، و افزایش نرخ ارز و تحریم های بین المللی ، شرکت هپکو، توانست جایگاه خاصی در میان رقبای خارجی خود پیدا کند و می توان لودر هپکو را بعنوان یکی از برترین ها به منظور استفاده در راهسازی و زیرساخت های راهسازی کشور نامید اما با توجه به اینکه نیاز به لوازم یدکی لودر بعنوان یکی از نیازهای اساسی دارندگان این نوع از ماشین آلات در اقلام مختلف مصرفی و قطعات دیگری که ممکن است به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به تعویض پیدا کنند ، ایران سرویس ماشین نماینده فروش لوازم لودر هپکو ، این نیاز دارندگان این نوع از ماشین آلات را در انواع قطعات مختلف فراهم می نماید و نیازی به گشت و گذار و اتلاف وقت در سایت های مختلف برای تأمین یک نوع از قطعه وجود ندارد و اصالت این کالا نیز تضمین شده و با خاطری آسوده می توان از آنها استفاده نمود.

لودر های هپکو اجزا و لوازم یدکی متفاوتی دارند که دانستن این لوازم لودر هپکو ضروری می باشد. هر کدام از این بخش ها نقشی در عملکرد لودر دارند پس بایستی از بهترین جنس باشند. این لوازم یدکی اصلی عبارتند از:

 • موتور
 • جام
 • شاستی
 • سیستم هیدرویک
 • و …

لوازم یدکی لودر هپکو

در ادامه به بررسی مختصر هر یک از این لوازم یدکی لودر هپکو خواهیم پرداخت.

 • موتور

قطعه ای در لودر هپکو می باشد که باعث تامین نیروی لازم جهت حرکت لودر خواهد شد.

طراحی این لودر های چرخ زنجیری به نحوی صورت می گیرد که این موتور در قسمت پشت سر راننده قرار بگیرد. این کار دلایل زیادی دارد مثلا یکی از این دلایل تعادل سازی وزن لودر هپکو می باشد.  زیرا به علت وجود جام و لنگر در قسمت جلویی لودر، این موتور در پشت جا می گیرد تا در نهایت لودر از لحاظ وزنی به تعادل برسد. علاوه بر این، وقتی موتور لودر در قیمت پشتی قرار می گیرد، باعث می شود که اپراتور لودر به فضای کار خود نزدیک تر باشد و کنترل ماشین در نهایت ساده تر انجام گیرد.

موتور های لودر ها می توانند با کمک سوخت های متفاوتی کار کنند، که این سوخت ها به شرح زیر می باشند:

 • گازوئیل
 • بنزین
 • نیروی الکتریسیته

 

 • شاستی

این لوازم یدکی لودر هپکو در واقع چارچوبی برای استقرار یافتن سایر لوازم لودر هپکو می باشد. اکثر لودر ها شاستی های تراکتور می باشند.

در لودر های چرخ زنجیری شاستی ها یکپارچه می باشند در حالیکه در لودر های چرخ لاستیکی می تواند علاوه بر یکپارچه به صورت کمر شکن نیز باشد. در لودر هایی که در لوازم یدکی آن ها از شاستی کمر شکن استفاده شده است طراحی به نحوی صورت گرفته که یک نیمه آن ها ثابت و نیمه دیگر آن می چرخد و باعث می شود لودر در فضای کم تری بتواند بچرخد و جا به جا شود. این مسئله که از این لودر ها برای فضای کم می توان بهره برد به عنوان مزیت محسوب می شود.

شاستی

 

 • سیستم هیدرولیک

این لوازم یدکی لودر هپکو وظایف مختلفی دارد که از اصلی ترین وظایف آن می توان به انتقال نیرو از موتور ماشین به جام اشاره کرد. امروزه بهینه سازی روغن های هیدرولیک باعث شده که محافظت در مقابل فرسایش و خوردگی در لودر های هپکو افزایش بیابد.

 • جام

قسمت جلویی در لودر ها می باشند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این جام ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از این انواع با توجه به کاربرد خود طراحی شده اند. در ادامه قصد داریم با برخی از انواع این لوازم یدکی لودر هپکو بیشتر آشنا شویم.

1 ) جام های یونیورسال

نمونه های یونیورسال دندانه هایی دارند که می توانند توانایی نفوذ در خاک را افزایش دهند. این دندانه ها باعث افزایش سرعت در در پر کردن و سیکل بارگیری می شوند. این جام ها برای انواع مختلف خاک البته به جز خاک های سنگی مناسب و قابل استفاده هستند.

2)جام های حفاری عمومی

 این جام ها به نحوی طراحی و ساخته شده اند که در اغلب حفاری ها می توان از آن ها استفاده کرد.

 

پیشنهاد ما به شما : دلایل انتخاب لودر هیوندای

 

3)جام های صخره کنی

این نوع از جام ها مناسب برای استفاده در خاک های سخت می باشد. طراح ساله های آن به نحوی می باشد که نفوذ آن را به خاک های سخت بسیار آسان کرده است.

جام ها به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم لودر هپکو، از لحاظ کاربرد به چند بخش دسته بندی می شود:

چند کاره، معمولی، تخلیه از بغل، کنده گیر، سنگ گیر

درباره شرکت هپکو

شرکت هپکو ، با هدف توسعه زیر ساخت های اقتصادی بعنوان یکی از قول های ساخت ماشین آلات راهسازی و معدنی در خاورمیانه قادر به تولید انواع لودر، غلتک ، بیل،بلدوزر و گریدر بنیان نهاده شد و بعنوان یکی ازقطب های تولید علم و فناوری و مونتاز قطعات تولید کنندگان برتر  از برندهای مطرح دنیا توانسته بالای 2000 واحد از ماشین آلات راهسازی را تولید نماید.

لوازم یدکی لودر هپکو

سخن پایانی

در این مقاله با لوازم یدکی لودر هپکو آشنا شدید. دانستن این نکته ضروری است که برای این که لودر شما به خوبی کار کند باید از لوازم لودر خوبی استفاده کرد تا عمر مفید آن ها افزایش یابد. هم چنین نیاز است برای تهیه لوازم یدکی لودر هپکو به مراکز معتبر فروش آن مراجعه کرد.