کمپرسور چیست؟ کمپرسور، پمپ بنزین مبرد است که در آن اواپراتور مبرد گاز را با فشار کم تأمین می کند و آن را تا فشار بیشتر افزایش می دهد. پس از فشرده شدن، دما و فشار بخار افزایش می یابد. مبرد گازی با فشاری که در آن چگالش در دمای مناسب رخ می دهد ، به کندانسور تحویل داده می شود.

وبسایت ایران سرویس ماشین قصد دارد شما را با مفهوم کمپرسور آشنا کند پس با ما همراه باشید.

کمپرسور چیست و چگونه کار می کند؟

یک کمپرسور از دو مؤلفه تشکیل شده است: منبع تغذیه و مکانیزم فشرده سازی (پیستون ، پره و غیره). در مورد کمپرسور هوا ، مکانیسم فشرده سازی در واقع هوای جوی را فشرده می کند. کمپرسور هوا به روش زیر کار می کند.

هوا وارد پیستون یا پره می شود و با افزایش فشار آن فشرده می شود و همزمان کاهش می یابد. به محض اینکه فشار به حداکثر تنظیم شده توسط اپراتور یا تولید کننده برسد، مکانیزم سوئیچ از ورود بیشتر هوا در کمپرسور جلوگیری می کند.

از هوای فشرده استفاده می شود و سطح فشار کاهش می یابد. به محض اینکه فشار به حداقل برسد ، همچنین توسط اپراتور یا تولید کننده تنظیم شده است، سوئیچ اجازه می دهد هوا وارد کمپرسور شود. این روش تا زمانی که از کمپرسور استفاده می شود تکرار می شود.

فاکتورهای عملکرد کمپرسورها

عواملی که بر عملکرد کمپرسورها تأثیر می گذارد عبارتند از:

کمپرسورهای مشابه با تغییر مبرد و ورودی اسب بخار کمپرسور می توانند در ظرفیت های مختلفی کار کنند. در هنگام خرید هر نوع کمپرسور، خریدار باید مشخصات خاصی را که شامل پیکربندی دستگاه، نوع کارکرد، قیمت و هزینه عملیاتی است، بررسی کند.

در هر صورت، وی باید عملکرد کمپرسور را بررسی کرده و در مورد مناسب ترین و ایمن ترین کمپرسور برای بودجه و نیازهای خود با شرکت سازنده مشورت کند.

انواع کمپرسور

روتاری:

کمپرسورهای نوع دوار معمولاً تجهیزات کم ظرفیتی هستند که بطور معمول در یخچال و فریزرهای منازل مورد استفاده قرار می گیرند و برای تهویه هوا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

این کمپرسورها می توانند از یک پره تشکیل شده باشند که در بدنه قرار می گیرد و در مقابل روتور یا روتاری چند باریک قرار می گیرد که ون هایی که در روتور قرار دارند.

کمپرسورهای گریز از مرکز:

این کمپرسورها با سرعتی زیاد چرخانده می شوند و مبرد با استفاده از نیروی گریز از مرکز فشرده می شود. این کمپرسورها معمولاً از مبردهایی با حجم خاص بالاتر استفاده می شوند که به نسبت فشار کمتری نیاز دارند.

برای دستیابی به فشارهای تخلیه بیشتر می توان از واحدهای چند مرحله ای استفاده کرد و تعداد مراحل توسط دمای تخلیه گاز از هنگام خروج از روتور مشخص می شود. این کمپرسورها برای سرمایش آب در تهویه هوا و برای مقاصد انجماد دمای پایین استفاده می شوند.

کمپرسور برگشتی:

این کمپرسورها پیستون دارند و در سیلندرها حرکت می کنند. انواع کمپرسورهای برگشتی عبارتند از:

کمپرسورهای باز:

یک قسمت انتهایی میل لنگ از میل لنگ بیرون کشیده شده است، به همین دلیل می توان از چندین درایو با کمپرسور استفاده کرد. از مهر و موم مکانیکی برای بررسی نشت خارجی مبرد و روغن و فرار هوا به سمت داخل استفاده می شود.

این کمپرسورها توسط موتورهای برقی یا موتورهای احتراق داخلی هدایت می شوند. با درایو کمربند ، با تغییر در ابعاد قرقره ها ، تغییر در سرعت حاصل می شود ، در حالی که با واحدهای درایو مستقیم کمپرسور با سرعت موتور کار می کند.

کمپرسورهای هرمتیکی:

این کمپرسورها از نوع کمکی سرویس هستند ، که در آن موتور و کمپرسور در همان محفظه محصور می شوند ، در حالی که نوع هرمتیک جوش داده شده دارای کمپرسور و موتور مهر شده در یک پوسته استیل جوش شده است

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *